Garin i Ruud w finale w Houston

Garin i Ruud w finale w Houston

Do finału nie awansował Sam Querrey.


71. w rankingu ATP Sam Querrey nie zdołał awansować do trzeciego finału w Houston. W półfinale musiał on uznać wyższość Christiana Garina. 22-letni chilijski tenisista odniósł zwycięstwo w dwóch odsłonach 7/6 (2), 6/2. Tym samym po raz drugi w swojej karierze zameldował się w finale rangi ATP. W tym sezonie dotarł do finałowej fazy Brasil Open, ale w meczu o najwyższe trofeum przegrał z Guido Pellą.

Teraz na jego drodze stanie 95. w światowej klasyfikacji Casper Ruud. Zawodnik urodzony w Oslo wyeliminował Daniela Galana. 20-latek pierwszy raz stanie przed szansą zdobycia tytułu z cyklu ATP. Natomiast Daniel Elahi Galan, który zapewnił sobie miejsce w drabince głównej dzięki przejściu przez kwalifikacje, za udział w półfinale otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości $30,040 oraz 90 punktów.

Casper Ruud i Christian Garin zmierzą się ze sobą po raz drugi. Ich poprzednie zmierzenie miało miejsce w tym sezonie w Sao Paulo, gdzie  zawodnik urodzony w Santiago wygrał 6/4, 6/4. Finałowe spotkanie Fayez Sarofim & Co. U.S. Men’s Clay Court Championship (łączna pula nagród $652,245) jest zaplanowane na dziś na godzinę 21:00.

karo 2019-04-14 10:44:11
TRANSMISJE