Polona Hercog rywalką Świątek

Polona Hercog rywalką Świątek

Wiemy z kim nasza reprezentantka powalczy o tytuł w Lugano.


W pierwszym półfinale Samsung Open Presented by Corner (pula nagród $250,000) spotkały się Polona Hercog i Fiona Ferro. Panie zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy.

W pierwszym secie zawodniczki trzykrotnie wzajemnie przełamały. Następnie 28-letnia słoweńska tenisistka zdobyła jeszcze jednego gema przy podaniu rywalki i to przeważyło o jej zwycięstwie w tej odsłonie. 89. w rankingu WTA Polona Hercog zamknęła otwierającą partię wynikiem 7/5.

Zawodniczka urodzona w Mariborze dobrze rozpoczęła drugiego seta i szybko wypracowała przewagę 3/1. 108. w światowej klasyfikacji Fiona Ferro odrobiła tę stratę, ale po chwili ponownie straciła swojego gema serwisowego. Francuzka już nie miała żadnej okazji, aby wyrównać wynik. Tym samym po godzinie i 30 minutach Polona Hercog triumfowała 7/5, 6/4.

Dawna 35. rakieta świata weszła do szóstego finału rangi WTA w swojej karierze. Do tej pory udało się jej wywalczyć trzy tytuły. Natomiast Fiona Ferro za udział w półfinale otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości $11,500 i 110 punktów.

karo 2019-04-14 09:24:31
TRANSMISJE