Anisimova niepokonana w Bogocie

Anisimova niepokonana w Bogocie

Amanda odniosła w niedzielę pierwsze turniejowe zwycięstwo.


Amanda Anisimova na pewno na długo nie zapomni minionego tygodnia. Nastolatka w niedzielę zagrała z sześć lat starszą Astrą Sharmą o tytuł Claro Open Colsanitas (WTA International). Rozstawiona z numerem 6 Amerykanka nie najlepiej rozpoczęła tę konfrontację.

17-latka przegrywała z reprezentantką Australii wysoko 4/6, 0/2, ale mimo wszystko zdołała odrobić straty. Amanda najpierw doprowadziła do remisu w drugim secie na po cztery, po czym wygrała całą tę partię. Astra w decydującej odsłonie już nie istniała. 23-latka wygrała w niej tylko jednego gema.

Po niecałych dwóch godzinach świetnie dysponowana Anisimova pokonała Sharmę 4/6, 6/4, 6/1. Było to pierwsze starcie tych tenisistek. Dla Amandy to także pierwszy turniejowy triumf. Za zwycięstwo dostała $43,000 i 280 punktów, dzięki którym od poniedziałku została 54. rakietą świata.

W drodze po tytuł, oprócz z Astrą, Amanda wygrywała z takimi zawodniczkami jak: Sabine Lisicki [WC], Varvara Lepchenko, Maria Camila Osorio Serrano [WC] i Beatriz Haddad Maia [Q].

gondar 2019-04-15 10:56:30
TRANSMISJE