Madryt: Kolejny triumf Huberta

Lucas Pouille był rywalem Polaka w drugiej rundzie Mutua Madrid Open.

Hubert Hurkacz znakomicie radzi sobie w tegorocznej edycji Mutua Madrid Open. Notowany na 52. lokacie w rankingu ATP Polak przeszedł w stolicy Hiszpanii przez kwalifikacje, a następnie w pierwszej rundzie odniósł pewne zwycięstwo nad Alexem de Minaurem 6/3, 6/4.

W środę 22-latek z Wrocławia spotkał się na korcie z półfinalistą Australian Open 2019, Lucasem Pouille. Francuz przyjechał do Madrytu po triumfie w BNP Paribas Primrose (ATP Challenger Tour). Na szczęście, Hubert nie miał problemów z rozprawieniem się z trzy lata starszym rywalem.

Huber potrzebował siedemdziesięciu minut, żeby sprawnie wygrać z Lucasem w dwóch setach 7/5, 6/1.

Francuz za udział w tych prestiżowych rozgrywkach dostanie €42,220 i 45 punktów. 25-latek wygrał tutaj pierwsze spotkanie w imprezie z cyklu ATP od Australian Open 2019. Teraz Lucas zagra w Internazionali BNL d’Italia (również ATP World Tour Masters 1000). Włoskie zmagania rozpoczynają się trzynastego maja.

Tymczasem następnym przeciwnikiem Huberta będzie David Ferrer [WC] bądź Alexander Zverev [3]. Ci panowie wyjdą w środę na kort w Madrycie jako ostatni. Ich spotkanie zaplanowane jest na godzinę 21:30.