Roger Federer: To była właściwa decyzja

Roger Federer: To była właściwa decyzja

Szwajcar jest szczęśliwy z powodu powrotu na mączkę.


Roger Federer w tym sezonie powrócił do gry na nawierzchni ziemnej po trzyletniej przerwie. Szwajcar nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku przygody z Mutua Madrid Open. Były lider rankingu ATP potrzebował niecałej godziny, żeby pokonać Richarda Gasqueta. Po meczu 37-latek nie krył zadowolenia:

„Jestem bardzo zadowolony z powodu powrotu do gry na mączce. Jestem szczęśliwy, że wróciłem do Madrytu. Widzowie i owacje, które otrzymałem przed i po meczu były cudowne. To naprawdę sprawia, że czujesz, że była to właściwa decyzja.”

Następnie, jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów w historii opowiedział o różnicach pomiędzy kortami w Madrycie, a Paryżu czy Barcelonie. Korty w stolicy Hiszpanii bardziej pasują do jego stylu gry, ponieważ są szybsze:

„Warto dodać, że w Paryżu są inne warunki, jest zimniej, czasami na przykład pada deszcz. Musisz grać inaczej, mieć inne podejście, nastawienie. Tutaj, w Madrycie, musisz być nastawiony jak do gry na korcie twardym. To turniej na mączce, ale mój styl bardziej do niego pasuje.

Musisz bardziej atakować piłkę, czasami się źle odbija i nie jest łatwo rozpocząć seta, ale możesz sobie pomóc dobrze serwując, czego nie możesz wykonywać w kółko na innej nawierzchni. Jest inaczej niż w takich miejscach, jak Monaco i Barcelona. Wszystkie są nad innym poziomem morza, dlatego wiem, że w Madrycie jest inaczej niż w Paryżu. To zdecydowanie nie jest tradycyjny kort ziemny.”

 

gondar 2019-05-08 10:35:41
TRANSMISJE
18.09, 22:05 Eurosport 1 US Open
19.09, 03:00 Eurosport 1 US Open
19.09, 05:00 TVP Sport Toray Pan Pacific Open Tennis Tournament
19.09, 09:00 TVP Sport Toray Pan Pacific Open Tennis Tournament
19.09, 10:45 Eurosport 1 French Open
19.09, 11:45 Eurosport 1 US Open