Ćwierćfinał Mutua Madrid Open nie dla Huberta

Nasz reprezentant w trzeciej rundzie przegrał z Alexandrem Zverevem 6/3, 4/6, 4/6.

Hubert Hurkacz imponuje w tym tygodniu wysoką formą. Notowany na 52. miejscu w rankingu ATP 22-latek z Wrocławia przeszedł w Mutua Madrid Open (ATP World Tour Masters 1000) przez eliminacje, a następnie w czwartek zagrał już o ćwierćfinał tych prestiżowych zmagań.

Polak stanął przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ po drugiej stronie siatki znalazł się rozstawiony z numerem 3 Alexander Zverev. Nasz reprezentant świetnie rozpoczął ten pojedynek. Hubert pewnie objął prowadzenie 2/0. Bardziej doświadczony Niemiec rosyjskiego pochodzenia zdołał odzyskać straty.

Mimo wszystko ta partia należała do bardzo dobrze prezentującego się Hurkacza, który po trzydziestu jeden minutach zapisał pierwszego seta na swoim koncie. Polak nieźle radził sobie także w następnej odsłonie. 22-latek z Wrocławia serwował, żeby odskoczyć na 5/3. Zverev wtedy przebudził się.

22-latek z Hamburga zaczął nakręcać się, grał coraz solidniej i udało mu się wyrównać wynik w setach po 1. W decydującej odsłonie nasz reprezentant stracił trochę pewności w niektórych uderzaniach, ale mimo wszystko cały czas konsekwentnie starał się walczyć z Niemcem.

Niestety, końcówka i zarazem cały mecz padły łupem Alexandra, który wygrał ten mecz w trzech setach 3/6, 6/4, 6/4. Stefanos Tsitsipas [8] będzie jego kolejnym przeciwnikiem w walce o półfinał zmagań z cyklu ATP World Tour Masters 1000. Półfinalista Australian Open 2019 pokonał tego dnia Fernando Verdasco w dwóch partiach 6/3, 6/4.

Sascha i Stefanos zagrają przeciwko sobie po raz trzeci. W wygranych konfrontacjach jest remis 1-1. Tymczasem Hubert dzięki wywalczonym w Madrycie punktom zadebiutuje w poniedziałek w TOP 50.