Madryt: Kubot i Melo zagrają o półfinał

Łukasz i Marcelo w 2017 roku byli niepokonani w Mutua Madrid Open.

Rozstawieni z numerem 2 Łukasz Kubot i Marcelo Melo w środę zameldowali się w ćwierćfinale Mutua Madrid Open. Polak i Brazylijczyk w drugiej rundzie zmierzyli się Robinem Haase i Ravenem Klaasenem. W partii otwierającej ten mecz Łukasz i Marcelo zdobyli przewagę przełamania w trzecim gemie.

Dzięki niej odskoczyli po 34 minutach na prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej odsłonie Robin i Raven byli już bardzo blisko wyrównania wyniku, ponieważ odskoczyli na 5/2. Triumfatorom Wimbledonu 2017 udało się na szczęście odrobić straty i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break.

Kubot i Melo wykorzystali w nim pierwszą piłkę meczową i zamknęli tę konfrontację 6/4, 7/6 (5). W ćwierćfinale spotkają się na korcie z Guido Pellą i Joao Sousą. Pojedynek pomiędzy tymi tenisistami zaplanowany jest na czwartek na godzinę 15:00. W 2017 roku Łukasz i Marcelo byli w tych zmaganiach niepokonani.