Roger czeka na mecz z Dominiciem

Roger czeka na mecz z Dominiciem

W meczu trzeciej rundy Federer musiał bronić piłek meczowych.


Roger Federer w piątek o półfinał Mutua Madrid Open zagra z ostatnio świetnie dysponowanym, Dominiciem Thiemem. Szwajcar wie, że będzie to dla niego wymagające spotkanie, które zweryfikuje jego grę na nawierzchni ziemnej:

„Ten mecz niewątpliwie wskaże mi, jaki jest mój poziom jest na mączce. Będzie to mecz, który da mi dużo informacji, tak jak ten z Monfilsem. Dominic gra z dużą ilością spinów i dużo kicków. To będzie wielki test. Thiem gra bardzo dobrze, wygrał Barcelonę i Indian Wells. Zwycięstwo nad Rafą w Barcelonie było wielkim osiągnięciem.”

Szwajcar powiedział także kilka słów o konfrontacji trzeciej rundy przeciwko Gaelowi Monfilsowi:

„Chciałbym wygrać 6/0, 6/0, ale to jest piękno tego sportu. Tenis taki jest, że nawet jeśli wygrasz tak wysoko, to następny set i tak zaczyna się od zera. Drugiego seta Gael zaczął z bardzo dobrą intensywnością, co pomogło mu odnaleźć rytm i zaczął grać lepiej.”

Były lider rankingu ATP potrzebował do wygranej trzech partii oraz bronił w tym pojedynku piłek meczowych:

„Miałem pięć złych gemów i przegrywałem 1/4 w trzecim, ale wciąż wierzyłem i walczyłem, mając nadzieję, że szczęście się do mnie uśmiechnie i tak się stało. Potrzebowałem też trochę szczęścia na koniec i wszystko podziałało. Bardzo dobrze grałem w tie-breaku. Jestem bardzo szczęśliwy.”

gondar 2019-05-10 13:55:54
TRANSMISJE
26.06, 12:00 TVP Sport Nature Valley International
26.06, 16:00 TVP Sport Nature Valley International
26.06, 23:40 TVP Sport Nature Valley International
27.06, 12:00 Polsat Sport Extra Nature Valley International
27.06, 12:00 TVP Sport Nature Valley International
27.06, 16:00 Polsat Sport Extra Nature Valley International