Rzym: Faworytki zgodnie w II rundzie

Rzym: Faworytki zgodnie w II rundzie

Faworyzowane zawodniczki pewnie rozpoczęły start w Rzymie.


Garbine Muguruza, Johanna Konta oraz Dominika Cibulkova – te zawodniczki były faworytkami w swoich poniedziałkowych meczach pierwszej rundy turnieju WTA w Rzymie. Wszystkie zgodnie stanęły na wysokości zadania i bez większych problemów zameldowały się w kolejnej fazie zmagań.

Potencjalnie najtrudniejsze zadanie czekało Słowaczkę, która na inaugurację zmierzyła się ze swoją sąsiadką z rankingu WTA – Aliaksandrą Sasnovich. Białorusinka jednak tego dnia zaprezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań, co skrzętnie wykorzystała jej bardziej doświadczona rywalka. Cibulkova potrzebowała 91 minut, aby wygrać 6:2, 6:3. Filigranowa zawodniczka na pewno nie przystąpi w roli faworytki do starcia w drugiej rundzie, w której zmierzy się z liderką rankingu WTA – Naomi Osaką.

Po trzech porażkach z rzędu na zwycięską ścieżkę wróciła Garbine Muguruza. Hiszpanka zgodnie z przewidywaniami nie pozwoliła się rozpędzić Shuai Zhang. Była najlepsza zawodniczka świata wygrała z Chinką 6:3, 6:4 i tym samym po raz trzeci w karierze triumfowała nad tą oponentką.

Śladem Cibulkovej i Muguruzy poszła również Johanna Konta, która podtrzymała tradycję i podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tegorocznej edycji Internazionali BNL d’Italia nie odpadła w pierwszej rundzie. Brytyjka potrzebowała półtora godziny, aby wygrać z Alison Riske 6:4, 6:1. W drugiej rundzie na jej drodze stanie kolejna reprezentantka Stanów Zjednoczonych – Sloane Stephens.

Maders 2019-05-13 22:14:14
TRANSMISJE
02.06, 17:30 Polsat Sport Extra Tennis United
02.06, 17:40 Polsat Sport News Tenis z archiwum
02.06, 23:10 Polsat Sport News Tenis z archiwum
03.06, 08:30 Polsat Sport Extra Internazionali BNL d'Italia
03.06, 11:00 Polsat Sport Extra Tennis United
03.06, 13:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum