Rzym: Udany powrót Williams

Amerykanka rozegrała pierwszy mecz na mączce po dłuższej przerwie.

Nie licząc występu Sereny Williams podczas ubiegłorocznego Roland Garros, to po raz ostatni na kortach ziemnych zaprezentowała się w 2016 roku! Po dłuższej przerwie postanowiła wrócić do rywalizacji na tej nawierzchni i w dobrym stylu rozpoczęła swój udział w turnieju WTA w Rzymie. Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek nie miała problemów z pokonaniem Rebecci Peterson, którą zwyciężyła w dwóch setach.

Williams zanotowała mały falstart, bowiem po kilkunastu minutach spędzonych na korcie przegrywała 1:3. Peterson jednak nie była w stanie utrzymać przewagi, przez co Amerykanka wpierw odrobiła straty, a następnie podążyła w stronę wygrania premierowej odsłony. Drugi set był bardziej jednostronny, a przełamania na swoim koncie zapisywała jedynie młodsza z sióstr Williams. Obecnie 11. zawodniczka świata dwa razy znalazła sposób na podanie podanie Szwedki, dzięki czemu po 76 minutach mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Williams wygrała z Peterson 6:4, 6:3 i awansowała do drugiej rundy turnieju w Rzymie. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w kolejnym meczu może zmierzyć się ze swoją siostrą, Venus, gdyż jej rywalką będzie lepsza w starciu wspomnianej Williams z Elise Mertens.