Rzym: Berrettini wyeliminował Zvereva

Rzym: Berrettini wyeliminował Zvereva

Niemiec nie może ostatnich tygodni zaliczyć do udanych.


Alexander Zverev podczas obecnego sezonu gry na kortach ziemnych zdecydował się na bardzo intensywne starty. Niemiec od sześciu tygodni gra same turnieje, co jednak nie przekłada się na wyniki – za najlepszy rezultat musi uznać ćwierćfinał ubiegłotygodniowego turnieju rangi ATP Masters 1000 w Madrycie, gdzie doszedł do ćwierćfinału. Jest to jednak średnie pocieszenie, gdyż w stolicy Hiszpanii bronił tytułu. Zverev natomiast w Rzymie miał bronić punktów za finał, co również mu się nie udało, bo we wtorek sposób na niego znalazł Matteo Berrettini.

Włoch w przeciwieństwie do Zvereva w ostatnich tygodniach radzi sobie wręcz wyśmienicie i było to widać na korcie centralnym w Rzymie – obecnie 33. zawodnik świata przystąpił do meczu z wyżej notowanym rywalem z niesamowitą pewnością siebie, co szybko przełożyło się na błyskawiczne przełamanie. Wprawdzie niemiecki rywal kilka chwil później odrobił straty, to jednak ostatecznie set i tak padł łupem ulubieńca publiczności.

W drugiej partii było mnie zwrotów akcji, ale wydawało się, że do gry wróci Zverev. Zemściły się na nim jednak niewykorzystane szanse. Piąty zawodnik świata prowadził nawet z przełamaniem, ale na nic się one zdało. Berrettini ponownie tuż przed tie-breakiem rzucił się do ataku, przez co ostatecznie triumfował 7:5, 7:5 i awansował do trzeciej rundy Internazionali BNL d’Italia. Na tym etapie zagra z lepszym z pojedynku pomiędzy Albertem Ramosem a Diego Schwartzmanem.

Maders 2019-05-14 22:58:52
TRANSMISJE
02.06, 17:30 Polsat Sport Extra Tennis United
02.06, 17:40 Polsat Sport News Tenis z archiwum
02.06, 23:10 Polsat Sport News Tenis z archiwum
03.06, 08:30 Polsat Sport Extra Internazionali BNL d'Italia
03.06, 11:00 Polsat Sport Extra Tennis United
03.06, 13:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum