Rzym: Goffin odrobił straty

Belg wrócił do gry po przegranej premierowej partii.

Starcie Stana Wawrinki z Davidem Goffinem było bez wątpienia jednym z najciekawszych meczów, które zostały zaplanowane na wtorek podczas Internazionali BNL d’Italia. Mimo, że obaj tenisiści w trakcie jego trwania zanotowali wiele wzlotów i upadków, to jednak mecz ten opiewał w wiele ciekawych akcji.

W premierowej partii nie było przełamań aż do stanu 4:3 dla Wawrinki – następnie jeden z kibiców zasiadających na trybunach potrzebował pomocy sanitariuszy, przez co mecz przerwano na kilka minut. Po powrocie na kort Goffin stracił własne podanie, ale po chwili to samo przytrafiło się Szwajcarowi. Seria przełamań została przedłużona do kolejnego gema, w którym Wawrinka znów znalazł sposób na wygranie podania rywala i tym samym zapisał na swoim koncie premierową odsłonę.

Później to, co działo się na rzymskim korcie, przybrało zupełnie inny obrót. W skrócie – Goffin całkowicie zdominował to, co działo się na korcie, nie przegrywając w drugim secie ani jednego gema! Chociaż Wawrinka w trzeciej odsłonie poprawił swoją grę, to jednak wystarczyło to jedynie na wygranie dwóch gemów.

Ostatecznie Goffin triumfował 4:6, 6:0, 6:2 i po raz drugi w karierze wygrał z Wawrinką. Teraz na drodze Belga w turnieju ATP w Rzymie stanie oznaczony z numerem siedem Juan Martin del Potro.