Rzym: Solidny Corić w 1/8 finału

Chorwat jako jeden z pierwszych zameldował się w 1/8 finału w Rzymie.

Borna Coric jeszcze przed startem tegorocznej edycji Internazionali BNL d’Italia nie zaznał smaku pojedynczej wygranej podczas tego turnieju. Kilkanaście godzin temu się to zmieniło, a Chorwat nie zadowolił się jednym zwycięstwem i we wtorek dołożył kolejne – pokonał Camerona Norrie, dzięki czemu zameldował się w trzeciej rundzie stołecznych zmagań.

Mecz bez historii – tak należy najkrócej opisać pojedynek pomiędzy Chorwatem a Brytyjczykiem. Tenisiści na korcie spędzili jedynie 58 minut, a po tym czasie Coric triumfował 6:2, 6;2. Teraz czeka na kolejnego rywala, a będzie nim lepszy ze starcia pomiędzy Joao Sousą a Rogerem Federerem. Portugalczyk w drodze do drugiej rundy sprawił sporą niespodziankę, bowiem pokonał Francisa Tiafoe 6:3, 6:7(3), 7:6(4). Na uwagę zasługuje fakt, iż w drodze po zwycięstwo obronił aż cztery piłki meczowe!

Dobry start zmagań w stolicy Włoch zaliczył Diego Schwartzman, który w dwóch setach uporał się z Yoshihito Nishioką. W drugiej rundzie rywalem Argentyńczyka będzie Albert Ramos. Statystyki działają na korzyść Schwarzmana, bowiem wygrał on wszystkie dotychczasowe starcia tych tenisistów.

Po raz pierwszy w trzeciej rundzie turnieju rangi ATP Masters 1000 w Rzymie zameldował się Nikoloz Basilashvili – Gruzin dokonał tego za sprawą wygranej z Laslo Djere 7:5, 6:4.