Rzym: Świetny Kyrgios w II rundzie

Australijczyk przypomniał sobie o dobrej grze.

Korty ziemne to nigdy nie było miejsce, na którym Nick Kyrgios czuł się najlepiej. Dlatego też nie dawano mu większych szans przed wtorkowym meczem pierwszej rundy turnieju ATP Masters 1000, w którym jego rywalem był dobrze prezentujący się Danill Medvedev. Australijczyk zrobił to, co potrafi najbardziej – zaskoczył wszystkich i wyeliminował faworyzowanego rywala.

Tenisista pochodzący z Canberry mimo, że grał bardzo różnorodnie – jak to on, korzystał z szerokiego wachlarza uderzeń, to jednak był wyjątkowo spokojny i to należy uznać za klucz do sukcesu. Negatywnie nie wpłynęło na niego nawet przegranie drugiego seta. Kyrgios w trzeciej partii zaprezentował bardzo dobrą skuteczność serwisową, co poprowadziło go do końcowego zwycięstwa. 24-latek wygrał z rozstawionym rywalem 6:3, 3:6, 6:3 i w drugiej rundzie zmierzy się z Casperem Ruudem.

Niespodzianki nie było w meczu Marina Cilicia, który wczesnym popołudniem zmierzył się z Andreą Basso – zawodnikiem, który przepustkę do Internazionali BNL d’Italia wywalczył we włoskich pre-kwalifikacjach. Chorwacki zawodnik ani przez moment nie stracił kontroli nad tym, co działo się na korcie i triumfował 6:1, 7:5. Aktualnie 10. zawodnik rankingu ATP o miejsce w trzeciej rundzie powalczy ze sprawcą jednej z największych wtorkowych niespodzianek – Janem-Lennardem Struffem. Niemiec nieoczekiwanie wyrzucił poza turniejową burtę Grigora Dimitrova.

Pomyślnie po przegraniu pierwszego seta podniósł się Karen Khachanov, który ostatecznie wywalczył przepustkę do trzeciej rundy. Rosjanin potrzebował dwóch godzin oraz 30 minut, aby wygrać z Roberto Bautistą-Agutem 5:7, 6:4, 6:2.