Serena: Uwielbiam sezon ziemny

Serena: Uwielbiam sezon ziemny

Była liderka rankingu WTA powróciła do rywalizacji po kontuzji.


Przez ostatnie kilka miesięcy Serena Williams zmagała się z kontuzją kolana, która uniemożliwiała jej treningi. Wielokrotna triumfatorka rozgrywek wielkoszlemowych powróciła do rywalizacji podczas Internazionali BNL d’Italia. Amerykanka w pierwszej rundzie pokonała w Rzymie Rebeccę Peterson:

„Dobrze jest wrócić na korty. Minęło dużo czasu. W tym roku nie rozegrałam wielu spotkań. To nie był mój wybór, po prostu musiałam tak zrobić. Desperacko chciałam powrócić na kort i grać, ale nie mogłam trenować. Dobrze było wreszcie znowu rywalizować. Przy odrobinie szczęścia będę to podtrzymywała.

Tak naprawdę nie byłam w stanie dużo trenować ani ćwiczyć. Nie było mnie dłużej niż się spodziewałam. Ale zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, żeby zachować kondycję i utrzymać dobry poziom fizyczny. Uwielbiam sezon ziemny i chciałam być jego częścią. Zrobiłam wszystko, co mogłam i jestem tutaj.”

Serena zdradziła także, że chciała przyjechać do Włoch jak najwcześniej, ponieważ korty ziemne w Stanach Zjednoczonych różnią się od tych w Europie:

„Oczywiście w Stanach Zjednoczonych mamy korty ziemne, ale nie są one takie same, jak europejska mączka. Przyjechałam do Rzymu dość wcześnie, w środę. Chciałam przyjechać tutaj wcześniej, żeby przyzwyczaić się do warunków i „prawdziwej mączki”. Myślę, że było to dobra decyzja.”

gondar 2019-05-14 11:03:52
TRANSMISJE
18.09, 22:05 Eurosport 1 US Open
19.09, 03:00 Eurosport 1 US Open
19.09, 05:00 TVP Sport Toray Pan Pacific Open Tennis Tournament
19.09, 09:00 TVP Sport Toray Pan Pacific Open Tennis Tournament
19.09, 10:45 Eurosport 1 French Open
19.09, 11:45 Eurosport 1 US Open