Rzym: Kubot i Melo w 1/4 finału

Turniejowe "jedynki" pozostają w grze o końcowy tytuł.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo jak dotychczas dwukrotnie występowali w Rzymie – zarówno w 2017, jak i w 2018 roku, zmagania w Wiecznym Mieście kończyli na ćwierćfinale. W obecnej edycji mają szansę wyłamać się z tego schematu, bowiem wygrali czwartkowy mecz i zameldowali się w najlepszej „ósemce” par Internazionali BNL d’Italia.

Jurgen Melzer i Dominic Thiem, bo to byli ich rywale w drugiej rundzie, bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko uzyskali przełamanie. Austriacy jednak nie zdołali pójść za ciosem, co szybko się na nich zemściło. Kubot wraz z Melo odrobili straty, a wyjście na prowadzenie dodało im ogromnej pewności siebie. To przełożyło się na wygranie premierowego seta, a następnie także drugiej partii.

Zawodnicy, którzy w Rzymie są rozstawieni z numerem jeden, potrzebowali 74 minut, aby pokonać austriackich rywali 7:5, 6:3 i awansować do ćwierćfinału. Polsko-brazylijski duet nie poznał jeszcze oponentów, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć w 1/4 finału – wyłonią się oni z pojedynku pomiędzy parami: Guido Pella / Diego Schwartzman – Henri Kontinen / John Peers.