Fenomenalny Djokovic lepszy od Zvereva!

Serb nadal nie stracił seta nad Sekwaną.

Starcie Novaka Djokovicia z Alexandrem Zverevem zapowiadano jako arcyciekawe widowisko. O ile początek taki się okazał, tak później wszystko skierowane zostało w stronę jednostronnego pojedynku. Serbski faworyt nie pozostawił złudzeń młodszemu rywalowi, z którym uporał się w trzech setach.

Początek meczu mógł wskazywać na to, że Zverev będzie w stanie skutecznie przeciwstawić się Djokoviciowi. W premierowej odsłonie był nawet dwie piłki od jej wygrania – wówczas jednak Djokovic wyzbył się błędów, co pozwoliło mu na uzyskanie przełamania. Wtedy rozpoczął się swego rodzaju koniec niemieckiego tenisisty. Nie tylko przegrał on tego seta, ale w dwóch kolejnych partiach zdołał wygrać tylko cztery gemy.

Ostatecznie lider rankingu ATP potrzebował dwóch godzin oraz 12 minut, aby wygrać ze Zverevem 7:5, 6:2, 6:2. Djoković tym samym awansował do półfinału Roland Garros, w którym zagra po dwóch latach przerwy.