Poznań: Hurkacz znów bez straty seta

Reprezentant Polski pewnym krokiem idzie w stronę finału Poznań Open.

Pełne trybuny, ładna pogoda, pewna wygrana Huberta Hurkacza – to powoli staje się tradycją codziennych meczów dnia podczas turnieju Poznań Open. Reprezentant Polski w piątkowym ćwierćfinale okazał się lepszy od Pedro Sousy, a już za kilka godzin powalczy o drugi z rzędu finał tejże imprezy.

Podobnie, jak we wcześniejszych spotkaniach rozgrywanych przez Hurkacza w stolicy Wielkopolski, 22-latek od samego początku kontrolował to, co działo się na korcie. Sousa bardzo szybko spotkał się z przysłowiową ścianą – reprezentant Polski grał niezwykle skutecznie, a przede wszystkim nie popełniał żadnych błędów. To poskutkowało jego szybką wygraną w premierowej partii. W drugim secie rywalizacja była bardziej wyrównana, ale przepis na jego wygranie znalazł nasz rodak.

Hurkacz potrzebował zaledwie 59 minut, aby pokonać portugalskiego rywala 6:1, 6:4. W sobotę w półfinale Poznań Open przyjdzie mu się zmierzyć z Rudolfem Mollekerem.