Den Bosch: Wojna nerwów dla Haase

Zainaugurowano zmagania w turnieju głównym.

W poniedziałek w s’Hertogenbosch (albo jak kto woli – Den Bosch) rozpoczęto zmagania w głównej drabince. Do gry przystąpiło dwóch rozstawionych zawodników – Christian Garin oraz Francis Tiafoe i reprezentant gospodarzy – Robin Haase.

Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem było starcie wspomnianego Haase z Ugo Humbertem. W pojedynku, który trwał ponad dwie godziny, posłano kilkanaście asów, a przy okazji doszło tylko do trzech przełamań. O losach zarówno drugiego, jak i trzeciego seta, zadecydował tie-break, w którym lepiej poradził sobie bardziej doświadczony Haase. Holender w drugiej rundzie zmierzy się ze wspomnianym Garinem, który pewnie w dwóch setach uporał się z Salvadore Caruso.

Większych problemów z wywalczeniem awansu nie miał również Tiafoe, który wygrał z Joao Sousą 6:2, 7:6(0). Amerykanin w 1/8 finału będzie mógł pomścić swojego rodaka, Tommy’ego Paula, który w pierwszej rundzie w trzech setach przegrał z Jordanem Thompsonem.