Magda Linette poza Wimbledonem

Petra Kvitova wygrała z Polką w trzeciej rundzie w dwóch setach 6/3, 6/2.

Sklasyfikowana na 75. lokacie w rankingu WTA Magda Linette w trzeciej rundzie Wimbledonu 2019 stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Jej rywalką była w sobotę dwukrotna zwyciężczyni tego turnieju, Petra Kvitova [6]. Czeszka przed przyjazdem do Londynu zmagała się z problemami zdrowotnymi.

29-latka miała kontuzję lewego przedramienia, przez co musiała odpuścić udział między innymi we French Open. Przed meczem z Magdą Czeszka zrezygnowała z treningu na korcie i ćwiczyła tylko z piłką lekarską. W pierwszej partii nie było widać jednak śladu po przebytym urazie.

Linette robiła co w jej mocy, żeby zagrozić dużo bardziej utytułowanej przeciwniczce. Nasza reprezentantka rozegrała kilka świetnych akcji, ale mimo wszystko Kvitova była zbyt mocna. Finalistka Australian Open 2019 świetnie czuła się na korcie, grała mocno i precyzyjnie i zasłużenie objęła prowadzenie 1:0 w setach.

27-latka wywalczyła w tej odsłonie tylko o 9 punktów mniej. Bardzo dobrze dysponowana Petra w drugiej odsłonie poszła za ciosem. Po kilku zaciętych wymianach zdobyła w trzecim gemie przewagę przełamania. Magda straciła później również kolejnego gema, pomimo prowadzenia w nim 40:0.

Kvitova po niecałych siedemdziesięciu minutach, bez większych trudności, wygrała tę konfrontację w dwóch setach 6/3, 6/2. Polka za udział w tegorocznej edycji Wimbledonu dostanie £111,000 i 130 punktów, dzięki którym najprawdopodobniej uda się jej powrócić do TOP 60.

Wcześniej 27-latce z Poznania nigdy nie udało się przejść w Londynie przez pierwszą rundę. Trzecia runda to również najlepszy rezultat Polki z imprez wielkoszlemowych. Dokonała tej sztuki także podczas Australian 2018 i French Open 2017.

Magda ma teraz w planach start w Mubadala Silicon Valley Classic (WTA Premier). Amerykańskie zmagania rozpoczynają się pod koniec lipca. Tymczasem Johanna Konta [19] będzie przeciwniczką Petry w 1/8 finału. Reprezentantka gospodarzy w wielkim stylu pokonała Sloane Stephens [9] w trzech setach 3/6, 6/4, 6/1.