Londyn: Barty pokonana przez Riske

Triumfatorka French Open 2019 nie zdobędzie tytułu Wimbledonu 2019.

Po jednodniowej przerwie powrócono do zmagań na kortach Wimbledonu. Znakomita passa Ashleigh Barty piętnastu zwycięstw z rzędu została przerwana w poniedziałek przez świetnie dysponowaną Alison Riske. Triumfatorka French Open 2019 dobrze rozpoczęła ten pojedynek.

Australijka dzięki czterem asom pewnie wygrała pierwszego gema. Poszła za ciosem także w dalszej części tej odsłony i dzięki temu po trzydziestu dwóch minutach objęła prowadzenie 1:0 w setach. Notowana na 55. miejscu w rankingu WTA Amerykanka zaczęła grać jednak dużo lepiej.

Alison w wielkim stylu zdobywała kolejne punkty i najpierw odzyskała straty, po czym wygrała całą tę konfrontację 3/6, 6/2, 6/3. Dla liderki rankingu WTA czwarta runda to i tak najlepszy rezultat osiągnięty na brytyjskich kortach. Za występ na Wimbledonie 2019 dostanie 240 punktów i £176,000.

Dalej grają także Elina Svitolina [8], Barbora Strycova i Shuai Zhang. 24-latka z Odessy wyeliminowała z tych prestiżowych zmagań Petrę Martic [24] 6/4, 6/2. Elina wywalczyła w tym meczu o 18 punktów więcej od podopiecznej Sandry Zaniewskiej. Natomiast Czeszka rozprawiła się tego dnia z Elise Mertens [21] 4/6, 7/5, 6/2.

Półfinalistka Australian Open 2018 nie wykorzystała bardzo wysokiej przewagi 6/4, 5/2. Tymczasem Shuai pokonała Dayanę Yastremską 6/4, 1/6, 6/2.