Kubot i Melo nie awansowali do półfinału

Kubot i Melo nie awansowali do półfinału

Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin pokonali Polaka i Brazylijczyka.


W pierwszych trzech rundach w Londynie Łukasz Kubot i Marcelo Melo stoczyli zacięte, czterosetowe pojedynki. Następnymi rywalami Polaka i Brazylijczyka byli Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin, którzy występują podczas tegorocznej edycji Wimbledonu z numerem 11. Dziś panowie zagrali o wejście do półfinału na kortach All England Tennis and Croquet Club.

Na początku pierwszego seta lepiej prezentowali się Francuzi, którzy bez większych problemów objęli prowadzenie 5/2. Zwycięzcy Wimbledonu 2017 zmobilizowali się i wyrównali wynik w gemach. Ostatecznie doszło do tie breaka, w którym mocniejsi okazali się tenisiści rozstawieni z numerem 11. Druga odsłona także była bardzo wyrównana. W trzecim i czwartym gemie doszło do wzajemnego przełamania.

Później oba duety pilnowały swoich gemów serwisowych i ponownie do roztrzygnięcia seta potrzebny był tie break. Tym razem to Łukasz i Marcelo byli górą i zamknęli tę odsłonę wynikiem 7/6 (5). Niestety, trzeci set potoczył się dość szybko. Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin potrzebowali 35 minut, aby zamknąć go za pomocą pierwszej piłki setowej wynikiem 6/3. Tym samym przybliżyli się oni do awansu do 1/2 finału w Londynie.

Reprezentanci Francji kontynuowali dobrą passę i czwartego seta rozpoczęli od zdobycia przełamania. Zeszłoroczni finaliści US Open nie mieli żadnej okazji na odrobienie strat. Po ponad trzygodzinnej batalii Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin skorzystali z trzeciej piłki meczowej przy podaniu Łukasza i tym samym triumfowali 7/6 (3), 6/7 (5), 6/3, 6/3. W półfinale na ich drodze staną Ivan Dodig i Filip Polasek, którzy wyeliminowali Marcusa Daniella i Wesleya Koolhofa.

Natomiast Polak i Brazylijczyk za występ w ćwierćfinale otrzymają 360 punktów oraz nagrodę pieniężną w wysokości £67,000. W ubiegłym roku Łukasz i Marcelo występowali podczas Wimbledonu z numerem 2. Wtedy pożegnali się z tą imprezą już w drugiej rundzie, w której musieli uznać wyższość Marcina Matkowskiego i Jonathana Erlicha.

karo 2019-07-09 21:15:36
TRANSMISJE
23.07, 06:00 Polsat Sport Extra Hamburg European Open
23.07, 11:30 Polsat Sport Hamburg European Open
23.07, 14:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
23.07, 16:00 Polsat Sport Hamburg European Open
23.07, 21:00 Polsat Sport News Hamburg European Open