Wimbledon: Strycova lepsza od Konty

Czeszka po raz pierwszy w swojej karierze weszła do wielkoszlemowego półfinału.

Barbora Strycova i Johanna Konta zmierzyły się ze sobą po raz drugi. Ich pierwsze starcie miało miejsce w 2017 roku w Tokio, gdzie po wyrównanej batalii Czeszka wygrała 7/5, 7/6 (5). Dziś panie powalczyły o wejście do półfinału Wimbledonu.

18. rakieta świata dobrze rozpoczęła dzisiejsze spotkanie i zdobyła pierwsze trzy gemy. Czeska tenisistka zmobilizowała się i wyrównała wynik. Później zawodniczki szły równo i do rozstrzygnięcia pierwszego seta potrzebny był tie break. W decydującej rozgrywce mocniejsza okazała się 33-latka urodzona w Pilźnie. Tym samym przybliżyła się ona do awansu do pierwszego półfinału wielkoszlemowego w swojej karierze.

W drugiej odsłonie tegoroczna półfinalistka Rolanda Garrosa nie była w stanie zagrozić swojej przeciwniczce. Rozstawiona z numerem 19 Johanna Konta, która dwa lata temu walczyła na tych kortach o wejście do finału, nie znalazła sposobu na odwrócenie losów tego pojedynku. Do końca meczu brytyjska tenisistka pochodzenia węgierskiego zdołała zapisać na swoim koncie już tylko jednego gema.

Tym samym po godzinie i 35 minutach 54. w rankingu WTA Barbora Strycova odniosła zwycięstwo w dwóch partiach 7/6 (5), 6/1. Teraz czeka ją trudne zadanie, gdyż na jej drodze stanie Serena Williams. Na razie Amerykanka prowadzi w bilansie ich zmierzeń 3-0. Natomiast reprezentantka gospodarzy za występ w ćwierćfinale w Londynie otrzyma 430 punktów oraz nagrodę pieniężną w wysokości £294,000.