Roger półfinalistą Wimbledonu

Kei Nishikori przegrał z Federerem w ćwierćfinale w czterech setach.

Roger Federer [2] w ćwierćfinale Wimbledonu 2019 spotkał się na korcie z Kei Nishikorim [8]. Obaj panowie imponowali wysoką formą w poprzednich pojedynkach. Ten mecz solidniej rozpoczął finalista US Open 2014. Kei wygrywał bezpośrednio sporo piłek oraz wywalczył przewagę przełamania.

Dzięki temu po czterdziestu pięciu minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. Roger w kolejnej partii zmobilizował się i zaczął dociskać Japończyka, który nie grał już tak dokładnie. Reprezentant Szwajcarii zdobył w tej odsłonie aż o 18 punktów więcej i wyrównał wynik na po jeden w setach.

Dobrą passę podtrzymał także w dwóch kolejnych odsłonach. Ośmiokrotny zwycięzca tych zmagań grał fenomenalnie, rozegrał wiele pięknych akcji, a 29-latek z Shimane pomimo prób i starań nie zdołał zatrzymać byłego lidera rankingu ATP.

Po niecałych trzech godzinach Federer pokonał Kei w czterech odsłonach 4/6, 6/1, 6/4, 6/4. 37-latek z Bazylei okazał się lepszy od 29-latka po raz ósmy. Japończyk za udział dostanie £294,000 i 360 punktów. Dla Nishikoriego był to drugi ćwierćfinał osiągnięty na tutejszych kortach.

Natomiast Roger o wejście do finału brytyjskich zmagań zagra z Rafaelem Nadalem [3], który w wielkim stylu wygrał w 1/4 z Samem Querreyem w trzech setach 7/5, 6/2. 6/2.