Czwarty tytuł Isnera w Newport

John zdobył piętnasty tytuł w karierze.

W niedzielnym finale Hall of Fame Open (ATP 250) spotkali się na korcie John Isner [1] i Alexander Bublik [7]. Partia otwierająca ten pojedynek była bardzo wyrównana. Niespodziewanie, jako pierwszy przewagę przełamania wypracował sobie 22-latek. Alexander nie zdołał jednak wykorzystać tej sytuacji.

Reprezentant gospodarzy błyskawicznie odzyskał straty i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. John stracił w nim tylko dwa punkty i po czterdziestu czterech minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej odsłonie 34-latek poszedł za ciosem.

Dwukrotnie wygrał gema przy podaniu niżej klasyfikowanego Bublika i dzięki temu pokonał go w dwóch partiach 7/6 (2), 6/3. Amerykanin zdobył w tej konfrontacji o szesnaście punktów więcej. Dla Johna to piętnasty tytuł w karierze i już czwarty wywalczony w Newport.

Za triumf w amerykańskich zmaganiach dostał $100,600 i 250 punktów. Teraz panowie wezmą udział w BB&T Atlanta Open. Alexander pomimo porażki może być zadowolony z minionego tygodnia, ponieważ był to dla niego pierwszy finał w turnieju z cyklu ATP.