Jarry wywalczył pierwszy tytuł

Nicolas zdobył tytuł Swedish Open 2019.

W ubiegłym sezonie niepokonany w Swedish Open był Fabio Fognini. Włoch zdecydował się jednak nie bronić tytułu i zamiast do Bastad, udał się do Umag, gdzie nie wygrał ani jednego spotkania. W tym roku najlepszy okazał się w tym turnieju Nicolas Jarry [5].

Reprezentant Chile musiał się jednak sporo napracować, żeby wygrać ostatnie spotkanie. Juan Ignacio Londero [6] w partii otwierającej ten mecz miał do dyspozycji piłki setowe. Dwa lata młodszy Nicolas nie dopuścił jednak do utraty tej odsłony.

Po intensywnym boju to on wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. Jarry w drugim secie skorzystał z pierwszego break-pointa i to wystarczyło mu, żeby pokonać Argentyńczyka 7/6 (7), 6/4. Był to wyjątkowy dzień dla 23-latka, ponieważ jest to jego pierwszy triumf w karierze.

Za zwycięstwo w tegorocznej edycji szwedzkich zmagań (suma nagród €586,140) Chilijczyk zapisał na swoim koncie €90,390 i 250 punktów, dzięki którym zadebiutował w poniedziałek w TOP 40. Zarówno Nicolas, jak i Juan wezmą w tym tygodniu udział w Hamburg European Open.