Jessica Pegula triumfowała w Waszyngtonie

Amerykanka zdobyła pierwszy tytuł w swojej karierze.

W finale Citi Open (pula nagród $250,000) spotkały się Jessica Pegula i Camila Giorgi. Włoszka i Amerykanka zmierzyły się ze sobą po raz czwarty. Do tej pory Amerykanka prowadziła w bilansie ich zmierzeń 2-1. Ostatnie starcie tych pań odbyło się w 2012 roku w Innisbrook, gdzie zwycięstwo odniosła Jessica Pegula. Wczoraj także mocniejsza okazała się tegoroczna finalistka z Newport Beach.

Pierwszy set potoczył się szybko. Już 55. w rankingu WTA reprezentantka gospodarzy potrzebowała zaledwie 22 minut, aby zamknąć go wynikiem 6/2. W tej odsłonie zeszłoroczna ćwierćfinalistka Wimbledonu nie wygrała bezpośrednio ani jednej piłki. Drugi set był bardziej wyrównany, ale w decydujących momentach lepiej prezentowała się 25-letnia amerykańska tenisistka.

Po niecałej godzinie gry Jessica Pegula zapracowała na dwie piłki meczowe. Udało się jej skorzystać z pierwszej z nich i jednocześnie odniosła zwycięstwo 6/2, 6/2. Zawodniczka urodzona w Buffalo po raz drugi w swojej karierze wystąpiła w finale imprezy rangi WTA.

Wcześniej udało jej się tego dokonać w 2018 roku w Quebec, gdzie w meczu o najwyższe trofeum musiała uznać wyższość Pauline Parmentier. Natomiast za zwycięstwo w Waszyngtonie otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości $43,000 oraz 280 punktów.