3. dzień zmagań panów w Montrealu

Dalej grają Nadal, Thiem, Cilic i Fognini.

W trzeciej rundzie zameldował się najwyżej rozstawiony zawodnik. Rafael Nadal w dwóch setach uporał się z Danielem Evansem 7/6 (6), 6/4. Teraz na jego drodze stanie Guido Pella. Argentyńczyk po wyrównanym meczu wygrał z Radu Albotem 6/3, 2/6, 7/6 (2). Panowie stoczą czwarty pojedynek na korcie. Do tej pory triumfator 18 turniejów wielkoszlemowych jeszcze nigdy nie przegrał z mniej utytułowanym przeciwnikiem.

Dalej gra również Fabio Fognini. Tegoroczny zwycięzca z Monte Carlo wyeliminował Tommy’ego Paula, który zapewnił sobie miejsce w drabince głównej Coupe Rogers (łączna pula nagród $6,338,885) dzięki przejściu przez kwalifikacje. O wejście do ćwierćfinału powalczy z Adrianem Mannarino. 31-letni francuski tenisista stracił zaledwie trzy gemy w starciu z Borną Coricem.

Z imprezą pożegnał się już 6. w rankingu ATP Kei Nishikori. Japończyk po zaciętym boju musiał uznać wyższość Richarda Gasqueta. W trzeciej rundzie rywalem Francuza będzie Roberto Bautista Agut, który rozprawił się z Diego Schwartzmanem 6/2, 7/5. To będzie ich piąte starcie. Na razie 13. rakieta świata prowadzi w bilansie ich zmierzeń 3-1.

Dobry mecz rozegrał Daniil Medvedev. Finalista z Waszyngtonu świetnie zaprezentował się na korcie i był zdecydowanie lepszy od Kyle’a Edmunda. Brytyjczyk zdołał ugrać zaledwie trzy gemy. W trzeciej rundzie 23-latek pochodzący z Moskwy spotka się z Cristianem Garinem, który odniósł zwycięstwo nad Johnem Isnerem 6/3, 6/4.

Spotkania nie dokończyli Felix Auger-Aliassime i Milos Raonic. Obaj panowie zdobyli po jednym secie, ale przed rozpoczęciem trzeciej odsłony finalista Wimbledonu 2016 skreczował z powodu kontuzji pleców. Teraz 19-latek zmierzy się z Karenem Khachanovem. 8. w światowej klasyfikacji Rosjanin okazał się mocniejszy od Stana Wawrinki i triumfował 6/4, 6/7 (3), 6/2.

O wejście do ćwierćfinału zagrają ze sobą Dominic Thiem i Marin Cilic. Chorwat w dwóch partiach triumfował nad Johnem Millmanem 6/3, 6/4. Natomiast dwukrotny finalista Rolanda Garrosa potrzebował godziny i 45 minut, aby zamknąć spotkanie z Denisem Shapovalovem za pomocą pierwszej piłki meczowej wynikiem 6/4, 3/6, 6/3. Zwycięzca US Open 2014 i Austriak stoczą drugi pojedynek na korcie. Pierwszy miał miejsce w 2016 roku w Brisbane, gdzie górą była obecna 4. rakieta świata.