Toronto: Iga lepsza od Caro Wozniacki

Toronto: Iga lepsza od Caro Wozniacki

Nastolastka odniosła drugie zwycięstwo nad zawodniczką z TOP 20.


Iga Świątek na pewno długo nie zapomni wydarzeń z tego tygodnia. 18-latka z Warszawy przebiła się w Rogers Cup przez kwalifikacje, a następnie wyszła w środę na kort, żeby walczyć o wejście do trzeciej rundy z rozstawioną z numerem piętnaście Caroline Wozniacki.

Triumfatorka Australian Open 2018 świetnie rozpoczęła starcie z dużo mniej doświadczoną Polką. 28-latka z Odense straciła tylko jednego gema i pewnie wygrała otwierającą partię 6/1. Świątek nie zraziła się stratą seta. W drugiej odsłonie nastolatka przełamała Caro w czwartym gemie.

Wozniacki miała dwie okazje na szybkie odzyskanie straconego gema, ale triumfatorka juniorskiego Wimbledonu nie dopuściła do tego. Świątek była lepsza i doprowadziła w setach do remisu. Decydująca odsłona nie układała się po myśli Igi. Była liderka rankingu WTA objęła w niej prowadzenie 3/0.

Nie mogliśmy wtedy prosić o większe widowisko. Iga najpierw wyrównała w tym emocjonującym secie wynik na po 3, po czym do niej należał finał tej konfrontacji. Po dwóch godzinach nasza reprezentantka wygrała ten mecz w trzech odsłonach 1/6, 6/3, 6/4. Dla 18-latki to największe zwycięstwo w karierze.

W trzeciej rundzie kanadyjskich zmagań (Premier 5) Polka zmierzy się z rozstawioną z drugim numerem Naomi Osaką. Japonka spędziła tego dnia na korcie tylko trzydzieści trzy minuty, ponieważ Tatjana Maria nie była w stanie dokończyć pojedynku przeciwko niej z powodu kontuzji.

gondar 2019-08-08 10:05:08
TRANSMISJE
24.11, 11:00 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
26.11, 19:00 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
28.11, 16:00 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered