Iga Świątek żegna się z Cincinnati

Polka w drugiej rundzie przegrała z Anett Kontaveit.

W Cincinnati Iga Świątek najpierw przeszła przez kwalifikacje, a w pierwszej rundzie drabinki głównej pokonała w dwóch setach Caroline Garcię. Jej następną przeciwniczką była Anett Kontaveit. To było ich pierwsze spotkanie na korcie.

Na otwarcie meczu tenisistki wzajemnie się przełamały. Później obie pilnowały swoich gemów serwisowych aż do dziesiątego gema, w którym 23-latka urodzona w Tallinnie zapracowała na jedną piłkę setową przy podaniu rywalki. Anett Kontaveit wykorzystała tę szansę i zamknęła otwierającą odsłonę wynikiem 6/4.

Druga partia była bardzo zacięta. Nasza reprezentantka wyszła na prowadzenie 4/2, ale nie zdołała utrzymać tego prowadzenia. Polka serwowała po tego seta przy wyniku 5/4, ale wtedy Estonka ją przełamała i wyrównała wynik. Ostatecznie doszło do tie breaka, w którym mocniejsza okazała się 20. rakieta świata. Jednocześnie Anett Kontaveit odniosła zwycięstwo 6/4, 7/6 (2). Pojedynek trwał prawie dwie godziny.

Teraz na jej drodze stanie Ash Barty, która występuje na tych kortach z numerem 1. Panie zagrają już o ćwierćfinał Western & Southern Open (pula nagród $2,944,486). Na razie zawodniczki remisują w bilansie zmierzeń 1-1. Ich ostatnie starcie miało miejsce w tym sezonie w Miami, gdzie mocniejsza okazała się tegoroczna triumfatorka Rolanda Garrosa.