Nadal znów niepokonany w Nowym Jorku

Daniil Medvedev nie dał rady zatrzymać byłego lidera rankingu ATP.

W niedzielę o tytuł tegorocznej edycji US Open (suma nagród $57,238,700) walczyli na korcie imienia Arthura Ashe’a Rafael Nadal [2] i Daniil Medvedev [5]. Pojedynek swoim podaniem rozpoczął 33-latek urodzony na Majorce. Hiszpan pomimo małych kłopotów po siedmiu minutach zapisał otwierającego gema na swoim koncie.

W trzecim gemie Rosjanin wykorzystał drugiego break-pointa i zdobył pierwsze przełamanie w tym starciu. Rafa odnalazł odpowiedni rytm gry i błyskawicznie odzyskał straty. Medvedev spuścił z tonu, popełniał więcej błędów, a dużo bardziej doświadczony Nadal to wykorzystał.

Później panowie szli równo do wyniku na po 5. Końcówka tej intensywnej odsłony należała do solidnego Rafaela, który objął po ponad godzinnym boju prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej odsłonie Hiszpan bez problemu wygrywał własne gemy, w przeciwieństwie do młodszego o dziesięć lat Daniila.

Nadal zdobył o sześć punktów więcej i powiększył przewagę na 7/5, 6/3. Dobrą passę Hiszpan podtrzymał także w trzeciej odsłonie. Nakręcony 33-latek grał regularnie, genialnie poruszał się po korcie, a Daniil robił wszystko co w jego mocy, żeby przedłużyć losy tej konfrontacji.

Dzięki znakomitej grze Rosjanin wygrał trzecią odsłonę 7/5. Losy czwartej partii były bardzo dramatyczne. Ostatecznie mocniejszy okazał się w niej jednak Medvedev. Po blisko czterech godzinach Rosjanin doprowadził do remisu w setach na po 2. Decydująca odsłona padła łupem Hiszpana, który był bardziej skoncentrowany i pokonał Daniila w pięciu setach 7/5, 6/3, 5/7, 4/6, 6/4.

W meczu nie zabrakło emocjonujących i widowiskowych akcji. Panowie zagrali przeciwko sobie po raz drugi i po raz drugi lepszy był Nadal. Za dziewiętnaste wielkoszlemowe zwycięstwo i czwarte w Nowym Jorku Rafa dostanie $3,850,000 i 2000 punktów, dzięki którym przybliży się do pozycji lidera rankingu ATP.

Natomiast Daniil pomimo porażki może być zadowolony z ostatnich dwóch tygodni. 23-latek zadebiutował w ostatniej fazie imprezy wielkoszlemowej i w poniedziałek awansuje do TOP 4.