Nanchang: Awans Golubic, Peterson i Kozlovej

Magda Linette w ćwierćfinale zmierzy się z 78. w rankingu WTA Rebeccą Peterson.

W ćwierćfinale Jiangxi Open (pula nagród $250,000) zameldowała się Viktorija Golubic. Turniejowa 6 w pierwszej rundzie wyeliminowała Jaqueline Cristian, a później na jej drodze stanęła Lara Arruabarrena. Hiszpanka bez większych problemów wygrała pierwszego seta 6/1 i przybliżyła się do końcowego zwycięstwa. Jednak 26-letnia szwajcarska tenisistka odwróciła losy meczu i to jej łupem padły dwie kolejne odsłony.

Ostatecznie 76. w światowej klasyfikacji Viktorija Golubic triumfowała 1/6, 6/0, 6/3. O wejście do półfinału powalczy z rozstawioną z numerem 4 Eleną Rybakiną lub Xinyu Wang. Swoją rywalkę poznała nasza reprezentantka. Rozstawiona z numerem 3 Magda Linette w ćwierćfinale zmierzy się z 78. w rankingu WTA Rebeccą Peterson.

24-latka urodzona w Sztokholmie w dwóch setach rozprawiła się z Janą Fett 7/6 (1), 6/4. Z Polką stoczy czwarty pojedynek na korcie. Na razie Magda prowadzi w bilansie ich zmierzeń 2-1. Ich ostatnie starcie miało miejsce w 2018 w Chorwacji, gdzie Polka triumfowała 7/5, 6/4.

Dalej gra również Kateryna Kozlova. Ukrainka rozegrała kolejne świetnie spotkanie i bez większych problemów awansowała do następnego etapu imprezy rozgrywanej w Nanchang. Zawodniczka pochodząca z Mikołajowa pokonała Dalilę Jakupovic 6/2, 6/2 i jednocześnie zapewniła sobie miejsce w 1/4 finału. Jej kolejną rywalką będzie Samantha Stosur lub Nina Stojanovic.