Szanghaj: Hurkacz lepszy od Monfilsa

Polak zrewanżował się Gaelowi ze porażkę z Coupe Rogers.

Hubert Hurkacz w drugiej rundzie Rolex Shanghai Masters (Masters 1000) zmierzył się we wtorek z rozstawionym z dziewiątym numerem Gaelem Monfilsem. 22-latek urodzony we Wrocławiu bardzo dobrze rozpoczął ten pojedynek. Polak świetnie serwował.

Świadczyć może o tym fakt, że nie musiał bronić ani jednego break-pointa i wygrał wszystkie punkty po trafionym pierwszym podaniu. Co więcej Hubert dwukrotnie przełamał dwukrotnego półfinalistę imprez wielkoszlemowych i sprawnie odskoczył na 1:0 w setach.

Spotkanie zostało wtedy przerwane ze względu na opady deszczu. Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana. Obaj tenisiści mocno pilnowali własnych gemów i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Hurkacz stracił w nim tylko jeden punkt i wygrał z Francuzem 6/2, 7/6 (1).

Tym samym nasz reprezentant zrewanżował się Gaelowi za porażkę z Coupe Rogers 2019. Najlepszym rezultatem 33-latka z tutejszych kortów pozostaje ćwierćfinał z 2013 roku. Za ten występ dostanie $48,275 i 45 punktów. Natomiast przed Hubertem ciężkie zadanie.

O ćwierćfinał Rolex Shanghai Masters będzie walczył z Felixem Auger-Aliassime albo Stefanosem Tsitsipasem [6]. Alexander Bublik [Q] poddał konfrontację pierwszej rundy przeciwko Kanadyjczykowi walkowerem przy wyniku 6/7 (5), 0/4.