Tianjin: Awans Magdy Linette

Nasza reprezentantka sprawnie weszła do drugiej rundy Tianjin Open.

Magda Linette na kolejny start po China Open, wybrała sobie rozgrywki Tianjin Open (WTA International). Nasza reprezentantka została tam rozstawiona z ósmym numerem i w pierwszej rundzie zmierzyła się we wtorek z notowaną na 81. pozycji w rankingu ATP Christiną McHale.

Tenisistki zagrały przeciwko sobie po raz szósty, ale dopiero po raz drugi mocniejsza okazała się 27-latka urodzona w Poznaniu. Magda potrzebowała niewiele ponad siedemdziesiąt minut, żeby wygrać ze swoją rówieśniczką w dwóch setach 6/3, 6/1. Polka zdobyła w tym mecz o 21 punktów więcej od Amerykanki.

Christina za udział w chińskich zmaganiach dostanie $3,026 i jeden punkt. W ubiegłym sezonie McHale doszła na tutejszych kortach do ćwierćfinału. Następną przeciwniczką Magdy będzie Kurumi Nara [Q]. Sklasyfikowana poza TOP 100 Japonka pokonała tego dnia Harriet Dart 3/6, 6/1, 6/3.

Linette i Nara spotkają się na korcie po raz piąty. W zwycięskich konfrontacjach prowadzi Kurumi 3-1.