Barty drugą finalistką WTA Finals

Ashleigh zakończy ten sezon jako liderka rankingu WTA.

Ashleigh Barty na pewno długo nie zapomni tego sezonu. Australijka zdobyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł, awansowała na pozycję liderki rankingu WTA oraz zadebiutowała w mistrzostwach kończących sezon. 23-latka bardzo dobrze prezentuje się w tym turnieju.

W sobotnim półfinale Shiseido WTA Finals Shenzhen Ash spotkała się na korcie z Karoliną Pliskovą. Lepiej ten mecz rozpoczęła Czeszka. Finalistka US Open 2016 w piątym gemie zdobyła przewagę przełamania i po 50 minutach objęła prowadzenie 1:0 w setach.

Dwie kolejne partie wyglądały zdecydowanie solidniej w wykonaniu zwyciężczyni French Open 2019. Barty zdobywała więcej punktów i nie miała większych trudności z grą przeciwko zmęczonej Pliskovej. Australijka najpierw doprowadziła w setach do remisu, po czym wygrała to starcie 4/6, 6/2, 6/3.

Dla 27-latki urodzonej w Louny był to trzeci półfinał w tych prestiżowych zmaganiach. Tymczasem Ash o tytuł zagra w niedzielę z Eliną Svitoliną. Panie zagrają przeciwko sobie po raz szósty. Ukrainka jeszcze nigdy nie przegrała z młodszą o 2 lata Australijką.