Paryż: Djokovic lepszy od Dimitrova

Nole awansował w sobotę do sto jedenastego finału w karierze.

Rozstawiony z pierwszym numerem Novak Djokovic w półfinale Rolex Paris Masters (łączna pula nagród €5,791,280) stanął przed trudnym zadaniem. Jego przeciwnikiem był bowiem ostatnio nieźle dysponowany Grigor Dimitrov.

Odsłona otwierająca ten pojedynek była bardzo wyrównana. Obaj zawodnicy świetnie prezentowali się na korcie i zapewnili fanom genialne widowisko pełne ciekawych akcji. Do rozstrzygnięcia tej emocjonującej partii potrzebny był tie-break. Grigor wypracował w nim prowadzenie 5-3.

Nole mimo wszystko zmobilizował się i jego łupem padły cztery punkty z rzędu i zarazem pierwszy set. Bułgar zdobył w tej odsłonie tylko o jeden punkt mniej. Djoko poszedł za ciosem w kolejnej partii. W piątym gemie Serb wygrał gema przy podaniu 28-latka.

Po godzinie i trzydziestu ośmiu minutach czterokrotny triumfator tej imprezy pokonał Grishę 7/6 (5), 6/4. Była to dziesiąta konfrontacja pomiędzy tym tenisistami i dziewiąte zwycięstwo Djokovica nad Dimitrovem, który za udział dostanie €259,730 i trzysta sześćdziesiąt punktów.

Bułgar zakończy sezon w TOP 20. Natomiast Nole awansował już do sto jedenastego finału w karierze. Rywalem lidera rankingu ATP w niedzielnym finale będzie Rafael Nadal [2] albo Denis Shapovalov.