Londyn: Świetna inauguracja Djokovicia

Serb w wyśmienitym stylu zainaugurował londyńskie zmagania.

Za nami pierwszy mecz tegorocznej edycji turnieju Nitto ATP Finals rozgrywanego w Londynie. Jako pierwsi do gry zostali desygnowani Novak Djokovic i debiutujący w tych zawodach – Matteo Berrettini. Choć uważano, że Włoch może być „czarnym koniem” tej imprezy, to jednak w inauguracyjnym spotkaniu doświadczenie jego rywala wzięło górę.

Jedynie pierwsze gemy tego spotkania były stosunkowo wyrównane – głównie ze względu na fakt, że Berrettini był w stanie wygrywać własny serwis. Oblicze meczu stanowczo zmieniło się przy stanie 3:2, kiedy to Djokovic uzyskał przełamanie. Kilka minut poszedł za ciosem i zdobył kolejnego breaka, który tym razem dał mu również triumf w premierowej partii.

Reprezentant Włoch także w późniejszej fazie spotkania nie znalazł sposobu na dobranie się do skóry Djokovicia, który rozgrywał wręcz bezbłędne zawody. Berrettiniego w drugiej partii było stać jedynie na wygranie honorowego gema, co jest dla niego wręcz zerowym pocieszeniem.

Były lider rankingu ATP, a obecnie drugi tenisista świata, potrzebował jedynie 64 minut, aby zapisać pierwsze zwycięstwo na swoim koncie – po tym czasie pokonał debiutującego Włocha 6:2, 6:1. Teraz Djokovicia czeka poważniejsze zadanie, bowiem we wtorek stanie oko w oko z Rogerem Federerem. Tymczasem Berrettini zagra „o życie” z Dominiciem Thiemem, z którym w tym roku raz wygrał i raz przegrał.