Londyn: Debiutancka wiktoria Tsitsipasa

Grek pomyślnie "przywitał" się z Nitto ATP Finals.

Stefanos Tsitsipas w poniedziałek rozegrał debiutanckie spotkanie w turnieju Nitto ATP Finals. Wydawało się, że los nie był dla niego łaskawy, bowiem na inaugurację przyszło mu się zmierzyć z Daniilem Medvedevem (notabene innym debiutantem), z którym przegrał pięć poprzednich spotkań. Tym razem jednak było inaczej i to grecki tenisista po raz pierwszy w karierze zaznał smaku wygranej nad rosyjskim oponentem.

Zgodnie z tym, co przewidywano – mecz miał bardzo zacięty przebieg. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, iż w premierowej partii miał miejsce tylko jeden break-pointów (niewykorzystany). O losach seta zadecydował tie-break, w którym o dwa punkty lepszy okazał się Tsitsipas. 21-latek wyraźnie podbudowany tym, co działo się na korcie, poszedł za ciosem w kolejnej odsłonie. Mimo, że w niej jako pierwszy szanse na przełamanie wypracował sobie Medvedev, to jednak ostatecznie tylko Tsitsipas zdołał znaleźć przepis na przełamanie podania przeciwnika, co nomen omen dało mu końcową wygraną.

Obecnie szósty tenisista świata potrzebował jednej godziny oraz 43 minut, aby pokonać faworyzowanego Medvedeva 7:6(5), 6:4. Teraz Greka czeka starcie z Rafaelem Nadalem, który londyńskie zmagania rozpocznie od wieczornego starcia z Alexandrem Zverevem.