Londyn: Porażka Kubota i Melo

Londyn: Porażka Kubota i Melo

Polak wraz z Brazylijczykiem przegrali mecz w fazie grupowej.


Łukasz Kubot i Marcelo Melo we wtorek mogli być pewni awansu do półfinału Nitto ATP Finals. Musiał zostać spełniony jeden z dwóch warunków – najpierw Ivan Dodig i Filip Polasek musieli wygrać starcie z Rajeevem Ramem i Joe Salisburym, ale tak się jednak nie stało. Później polsko-brazylijski duet mógł wziąć sprawy w swoje ręce – zwycięstwo z Michaelem Venusem i Ravenem Klaasenem dawało im miejsce w najlepszej ‚czwórce”. To jednak także się nie udało, dlatego Kubot oraz Melo o wszystko zagrają w trzeciej kolejce.

Od początku wtorkowego meczu można było zauważyć, że w lepszej dyspozycji są Klaasen i Venus. Szczególnie, jeśli chodzi o serwis – Afrykaner i Nowozelandczyk na przełomie całego spotkania ani razu nie stracili własnego podania. Tymczasem Kubot oraz Melo nie potrafili ustrzec się błędów zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie. W premierowej partii przełamany został Kubot, a w drugiej odsłonie własnego podania nie utrzymał jego brazylijski partner. To poskutkowało tym, że Klaasen i Venus po 72 minutach gry mogli się cieszyć z triumfu 6:3, 6:4 – ten zarazem dał im awans do 1/2 finału.

Kubot i Melo potrzebują wygranej, aby dołączyć do ich wtorkowych pogromców. Polak wraz z Brazylijczykiem w czwartek zmierzą się z parą Rajeev Ram / Joe Salisbury, która na swoim koncie również ma jeden wygrany mecz.

Maders 2019-11-12 20:34:37
TRANSMISJE
02.06, 17:30 Polsat Sport Extra Tennis United
02.06, 17:40 Polsat Sport News Tenis z archiwum
02.06, 23:10 Polsat Sport News Tenis z archiwum
03.06, 08:30 Polsat Sport Extra Internazionali BNL d'Italia
03.06, 11:00 Polsat Sport Extra Tennis United
03.06, 13:00 Polsat Sport News Tenis z archiwum