Londyn: Spektakularny powrót Nadala!

Hiszpan odwrócił losy starcia z Medvedevem.

Podczas trwania trzeciej partii spotkania fazy grupowej Nitto ATP Finals pomiędzy Rafaelem Nadalem a Daniilem Medvedevem wydawało się, że ten pierwszy jest już jedną nogą poza rywalizacją! Tymczasem tenis po raz kolejny pokazał, że warto walczyć do samego końca, o czym na własnej skórze przekonali się obaj tenisiści.

Premierowa odsłona przyniosła za sobą bardzo wyrównaną rozgrywkę, w której obaj tenisiści skupiali się na utrzymywaniu własnego podania. Wychodziło im to na tyle dobrze, że do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim wyraźnie lepszy był Medvedev, który od stanu 3-3 wygrał cztery punkty.

W drugiej partii do głosu doszedł Nadal, który nie tylko zdobył pierwsze przełamanie w tym spotkaniu, ale także zdołał powtórzyć tę sztukę w ostatnim gemie, wygrywając 6:3. Lider rankingu ATP nie poszedł za ciosem, można wręcz powiedzieć, że przespał początek decydującego seta. Wykorzystał to Rosjanin, który po kilkunastu minutach prowadził 5:1 i był na dobrej drodze do zwycięstwa.

Wówczas doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji – Nadal wygrał pięć gemów z rzędu, a następnie doszło do tie-breaka. W nim toczyła się wyrównana rywalizacja, ale Medvedev nie wytrzymał presji w decydującym momencie i popełnił kilka prostych błędów.

Nadal pokonał Medvedeva 6:7(3:), 6:3, 7:6(4) i tym samym pokonał tego oponenta po raz trzeci w tym sezonie. 33-latek o miejsce w półfinale powalczy ze Stefanosem Tsitsipasem. Grek wcześniej rozegra jeszcze mecz z Alexandrem Zverevem.