Kubot i Melo półfinalistami Nitto ATP Finals

Łukasz i Marcelo w czwartek weszli w Londynie do półfinału.

Rajeev Ram i Joe Salisbury byli ostatnim przeciwnikami Łukasza Kubota i Marcelo Melo w fazie grupowej tegorocznej edycji Nitto ATP Finals (pula nagród $9,000,000). Partia otwierająca ten pojedynek była bardzo dramatyczna. Triumfatorzy Wimbledonu przegrywali w niej 1/4.

Na szczęście Polak i Brazylijczyk zdołali odzyskać straty i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Amerykanin i Brytyjczyk okazali się w nim lepsi. Rajeev i Joe wypracowali trochę więcej punktów i po blisko godzinie odskoczyli na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga partia była zacięta do wyniku na po 4. Końcówka należała do byłych liderów deblowego rankingu, którzy docisnęli Rajeeva i Joe i doprowadzili do remisu w setach. W super tie-breaku także nie brakowało emocji. Polak i Brazylijczyk robili wszystko, żeby wygrać tę konfrontację.

Polak i Brazylijczyk pokonali Amerykanina i Brytyjczyka 6/7 (5), 6/4, 10-7. Łukasz i Marcelo zrewanżowali się  amerykańsko-brytyjskiej parze za niedawną przegraną z Erste Bank Open 2019 i awansowali do półfinału Nitto ATP Finals 2019. Do tej pory najlepszym rezultatem Kubota i Melo z tych prestiżowych zmagań jest finał z 2017 roku.