Finał ATP Finals nie dla Kubota i Melo

Herbert i Mahut byli przeciwnikami byłych liderów deblowego rankingu.

W sobotnim półfinale Nitto ATP Finals przeciwnikami Łukasza Kubota i Marcelo Melo byli Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. Reprezentanci Francji bardzo dobrze prezentowali się w otwierającej partii. Zdobyli o jednego gema przy podaniu rywali więcej i dzięki temu wypracowali przewagę 1:0 w setach.

Zwycięzcy tegorocznej edycji Australian Open w grze podwójnej wywalczyli w tym secie o trzy punkty więcej od byłych liderów deblowego rankingu. Druga odsłona była festiwalem przełamań z obu stron. To jednak triumfatorzy Wimbledonu 2017 odskoczyli w niej na 4/2.

Pierre-Hugues i Nicolas doprowadzili mimo wszystko do remisu na po 4. W starciu nie brakowało widowiskowych akcji. Obie pary mocno pracowały o każdy punkt. Do zakończenia potrzebna była rozgrywka tie-breakowa. Niestety, Herbert i Mahut wykorzystali w niej drugą piłkę meczową i wygrali z Kubotem i Melo 6/3, 7/6 (4).

Najlepszym rezultatem Łukasza z mistrzostw kończących sezon pozostaje finał z 2017 roku. Rywalami Francuzów w finale Nitto ATP Finals 2019 będą w niedzielę Raven Klaasen i Michael Venus. Panowie pokonali tego dnia w półfinale Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha 6/7 (5), 7/6 (10), 10-6.