Zverev półfinalistą Nitto ATP Finals

Obrońca tytułu kontynuuje drogę po obronę tytułu ATP Finals.

W ostatnim meczu fazy grupowej Nitto ATP Finals (pula nagród $ 9,000,000) zmierzyli się w piątek w sesji wieczornej Daniil Medvedev i Alexander Zverev. Finalista US Open 2019 pomimo prób nie był w stanie urwać seta młodszemu o rok obrońcy tytułu.

Notowany na siódmym miejscu w rankingu ATP Niemiec rosyjskiego pochodzenia wywalczył o trzy punkty więcej i po godzinie i dwudziestu minutach wygrał ten pojedynek w dwóch setach 6/4, 7/6 (4). Panowie zagrali przeciwko sobie po raz szósty i po raz piąty mocniejszy okazał się Sascha.

Dzięki temu zwycięstwu młodszy z braci Zverev melduje się w półfinale mistrzostw kończących sezon. Jego przeciwnikiem w walce o finał tych zmagań będzie Dominic Thiem. Mecz tych zawodników zaplanowany jest na sobotę na godzinę 21:00. Będzie można je śledzić w stacji Polsat Sport Extra.