Tsitsipas triumfatorem Nitto ATP Finals

Dominic Thiem był jego rywalem w niedzielnym finale brytyjskiego turnieju.

O tytuł tegorocznej edycji Nitto ATP Finals (pula nagród $ 9,000,000) walczyli w niedzielę w hali O2 Arena w Londynie Stefanos Tsitsipas i Dominic Thiem. W partii otwierającej ten pojedynek nie brakowało emocji. Obaj panowie bardzo dobrze prezentowali się na korcie.

Żaden z zawodników nie zdobył przewagi przełamania i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Lepszy okazał się w nim reprezentant Austrii. 26-latek zdobył o jeden punkt więcej i ponad godzinie wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. Losy drugiej partii potoczyły się zdecydowanie szybciej.

Dominic rozregulował się, wyrzucał na aut zdecydowanie za dużo piłek i zdobył tylko dwa gemy. Grek sprawnie doprowadził do remisu w setach. Stefanos świetną passę podtrzymał w decydującej odsłonie. Odskoczył w niej na 3/1. Thiem znalazł jednak sposób na odwrócenie tej sytuacji.

26-latek wyrównał wynik na po 3. Tenisiści od tej pory mocno pilnowali własnych gemów serwisowych. Ta odsłona również została zakończona w dodatkowej rozgrywce. Stefanos stracił w niej cztery punkty i wygrał tę dramatyczną konfrontację 6/7 (6), 6/2, 7/6 (4).

Panowie zagrali przeciwko sobie po raz siódmy i po raz trzeci starcie padło łupem młodszego o pięć lat Stefanosa. W drodze po tytuł Tsitsipas pokonał jeszcze Daniila Medvedeva, Alexandra Zvereva i Rogera Federera. Dla półfinalisty Australian Open 2019 to czwarte turniejowe zwycięstwo w karierze i trzecie w tym sezonie.