ATP Cup: Awans Rosji i Australii

Rosjanie i Australijczycy awansowali do półfinału ATP Cup 2020.

W czwartek rozegrano pierwsze ćwierćfinały ATP Cup 2020. O pierwsze punkty dla swoich drużyn walczyli Nick Kyrgios i Cameron Norrie. Reprezentant gospodarzy nie miał w tej konfrontacji większych trudności. 24-latek imponował wysoką formą.

Norrie nie potrafił go zatrzymać i po niecałych osiemdziesięciu minutach przegrał ten mecz w dwóch setach 2/6, 2/6. Następnie, na kort wyszli Dan Evans i Alex de Minaur. Brytyjczyk zdołał doprowadzić do remisu w punktach na po jeden. 29-latek wygrał z dziewięć lat młodszym Alexem 7/6 (4), 4/6, 7/6 (2).

20-latek zdobył w tym starciu o jeden punkt więcej. O tym kto awansował do półfinału zadecydował pojedynek gry podwójnej. Jamie Murray i Joe Salisbury przegrali z de Minaurem i Kyrgiosem bardzo intensywną batalię 6/3, 3/6, 16-18. Australijczycy w 1/2 zmierzą się z Hiszpanią albo Belgią.

Miejsca w półfinale są także pewni Rosjanie. Podopieczni Marata Safina rozprawili się z Argentyńczykami 3-0. Najpierw zwycięstwo odniósł Karen Khachanov. 23-latek pokonał Guido Pellę 6/2, 7/6 (4), a Daniil Medvedev wygrał kontrowersyjny mecz z Diego Schwartzmanem 6/4, 4/6, 6/3.

W ostatnim meczu Maximo Gonzalez i Andres Molteni ulegli Teymurazowi Gabashviliemu i Konstantinowi Kravchukowi 6/7 (5), 4/6. Rosjanie o finał będą walczyli z Serbami bądź Kanadyjczykami.