Brisbane: Pliskova i Keys zagrają o tytuł

Obie panie po trzysetowych bataliach zameldowały się w ostatniej fazie turnieju.

Z imprezą Brisbane International (pula nagród $1,434,900) pożegnała się rozstawiona z numerem 3 Naomi Osaka. Jej rywalką w półfinale była Karolina Pliskova. W trakcie meczu Japonka dysponowała jedną piłką meczową, ale nie była w stanie jej wykorzystać. Ostatecznie po 2 dwóch godzinach i 48 minutach obrończyni tytułu wygrała 6/7 (10), 7/6 (3), 6/2. Stanie ona przed szansą zdobycia trzeciego tytułu na tych kortach.

Po meczu reprezentantka Czech powiedziała: „To był dobry mecz. Jestem niezwykle dumna z tego, że wytrwałam do końca, bo mecz mógł się potoczyć naprawdę źle po pierwszym secie. To było bardzo ważne. Najbardziej pozytywna rzecz to fakt, że trzymałam się tak blisko niej nawet wtedy, kiedy mnie przełamała i prowadziła 6/5. Dalej walczyłam i to się dla mnie liczy najbardziej.”

Jej następną rywalką będzie 13. w rankingu WTA Madison Keys, która po zaciętej batalii odprawiła w trzech partiach Petrę Kvitovą 3/6, 6/2, 6/3. Amerykanka świetnie zaprezentowała się na korcie. Karolina Pliskova i Madison Keys zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

Finalistka US Open 2017 stanie przed szansą zdobycia szóstego tytułu w swojej karierze. Jednocześnie 25-letnia amerykańska tenisistka wystąpi w pierwszym finale w Brisbane. Natomiast Czeszka będzie walczyła o szesnaste turniejowe zwycięstwo. Finał jest zaplanowany na jutro na godzinę 5:00 czasu polskiego.