ATP Cup: Zwycięstwo Serbii nad Hiszpanią

Ostatniego dnia drużyna Serbii pokonała Hiszpanię 2:1.

Dziś Serbia i Hiszpania rywalizowały o zwycięstwo podczas pierwszej edycji ATP Cup. Hiszpańska drużyna dobrze rozpoczęła te zmagania. W pierwszym pojedynku spotkali się Dusan Lajovic i Roberto Bautista-Agut. Obecnie 10. w rankingu ATP Hiszpan świetnie zaprezentował się w tym spotkaniu i odprawił swojego rywala w dwóch odsłonach 7/5, 6/1. Następnie na kort wyszli Rafael Nadal i Novak Djokovic.

Panowie zmierzyli się ze sobą po raz 55. Do tej pory Serb prowadził w bilansie ich zmierzeń 28-26. Ich ostatnie starcie miało miejsce w tamtym sezonie podczas finału ATP Masters 1000 Rome, gdzie górą był obecny lider światowej klasyfikacji. Natomiast dziś mocniejszy okazał się zeszłoroczny zwycięzca Australian Open i Wimbledonu. Novak Djokovic dominował w pierwszej odsłonie i oddał swojemu rywalowi zaledwie dwa gemy.

Druga partia była wyrównana. Rafael Nadal zaczął grać lepiej i nawiązał zaciętą batalię z młodszym przeciwnikiem. Ostatecznie do rozstrzygnięcia tego seta potrzebny był tie break. W decydującej rozgrywce triumfowała 2. rakieta świata. Tym samym zawodnik pochodzący z Belgradu zamknął spotkanie wynikiem 6/2, 7/6 (4) i zdobył punkt dla swojego zespołu.

Niedługo później Nole ponownie stanął do rywalizacji, tym razem w meczu deblowym. Jego partnerem był Viktor Troicki. Panowie rozegrali dobry mecz i pokonali Feliciano Lopeza i Pablo Carreno-Bustę w dwóch setach 6/3, 6/4. Tym samym Serbia wygrała z Hiszpanią 2:1 i sięgnęła po pierwszy triumf w ramach ATP Cup.