Drugi dzień zmagań panów w Adelaide

Zwycięstwa wywalczyli m.in. Querrey, Chardy i Evans.

Swojego rywala poznał Pablo Carreno-Busta. Rozstawiony z numerem 4 Hiszpan w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej na jego drodze stanie Jeremy Chardy. Francuz w pierwszej rundzie w dwóch odsłonach uporał się ze swoim rodakiem, Gillesem Simonem, 6/3, 7/5. Pablo Carreno-Busta i Jeremy Chardy zmierzą się ze sobą po raz szósty. Na razie 32-latek urodzony w Pau prowadzi w bilansie ich zmierzeń 4-1.

Z imprezą Adelaide International (pula nagród $610,010) pożegnał się już Cristian Garin. Turniejowa 6 po zaciętej batalii musiała uznać wyższość Lloyda Harrisa, który zapewnił sobie miejsce w drabince głównej dzięki przejściu przez kwalifikacje. Trzech setów do awansu potrzebował także 45. w światowej klasyfikacji Sam Querrey.

Jego rywalem był Gregoire Barrere. 32-letni amerykański tenisista potrzebował godziny i 45 minut, aby pokonać kwalifikanta 6/7 (4), 6/2, 7/6 (5). Teraz czeka go trudne zadanie, gdyż jego następnym przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem 3 Andrey Rublev. To będzie ich trzecie starcie. Na razie remisują ze sobą 1-1. O wejście do ćwierćfinału powalczą Alexander Bublik i Daniel Evans.

29-latek pochodzący z Birmingham w dwóch odsłonach odprawił Juana Ignacio Londero 6/2, 6/4. Panowie spotkają się ze sobą po raz trzeci. Poprzednie dwa pojedynki padły łupem kazachskiego zawodnika. Na korcie dobrze zaprezentował się James Duckworth, który otrzymał dziką kartę od organizatorów. Reprezentant gospodarzy w dwóch setach rozprawił się z Federico Delbonisem 6/4, 6/4.