Hobart: Magda Linette pokonała Kuznetsovą

Polka zameldowała się w drugiej rundzie w Hobart.

W pierwszej rundzie Hobart International (pula nagród $251,750) rywalką Magdy Linette była Svetlana Kuznetsova. To był ich pierwszy pojedynek. Początek pierwszego seta wyglądał dobrze dla dwukrotnej zwyciężczyni imprez wielkoszlemowych. 34-latka zdobyła przewagę przełamania i wyszła na prowadzenie 4/2. Jednak nie była w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry.

Rosjanka zaczęła popełniać więcej błędów, co Polka wykorzystała na swoją korzyść. Nasza reprezentantka wyrównała wynik, a później doprowadziła do tie breaka. W decydującej rozgrywce 43. w światowej klasyfikacji Magda okazała się mocniejsza od swojej przeciwniczki i zamknęła ją wynikiem 7/6 (2). Druga odsłona potoczyła się podobnie. Zawodniczka urodzona w Sankt Petersburgu przełamała swoją rywalkę i prowadziła już 4/1.

Ponownie 27-letnia polska tenisistka nie dała za wygraną i odrobiła straty. Ostatecznie doszło do tie breaka, w którym obecnie 53. w rankingu WTA Svetlana Kuznetsova dysponowała trzema piłkami setowymi. Polka zdołała je obronić i triumfowała 7/6 (2), 7/6 (9). Spotkanie trwało 2 godziny i 5 minut.

Teraz na jej drodze stanie Lauren Davis. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych po zaciętej batalii uporała się z Astrą Sharmą 6/3, 3/6, 7/6 (6). Na razie Amerykanka prowadzi w bilansie ich zmierzeń 2-1. Ich ostatnie starcie miało miejsce w 2015 roku w Wuhan, gdzie 26-latka pochodząca z Ohio wygrała 6/4, 7/6 (4).