Adelaide: Halep i Barty już w ćwierćfinale

Dwie zawodniczki zapewniły sobie miejsce w ćwierćfinale.

W ćwierćfinale zameldowała się już Ash Barty. Turniejowa 1 w pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej po zaciętym pojedynku uporała się z Anastasią Pavlyuchenkovą 4/6, 6/3, 7/5. Teraz na jej drodze stanie Marketa Vondrousova lub Arina Rodionova. Zeszłoroczna finalistka Rolanda Garrosa wygrała pierwszy mecz w nowym sezonie, pokonując Tatjanę Marię 6/3, 6/0.

Natomiast reprezentantka gospodarzy sprawiła niespodziankę i wyeliminowała 25. w rankingu WTA Sloane Stephens. Amerykanka poniosła porażkę w dwóch setach 2/6, 2/6. W drugiej rundzie zameldowała się natomiast Maria Sakkari. Greczynka dobrze zaprezentowała się dziś na korcie. 24-latka pochodząca z Aten w dwóch setach odniosła zwycięstwo nad Vitalią Diatchenko 7/5, 6/2.

Teraz zmierzy się ze swoją dobrą przyjaciółką, Donną Vekic. To będzie szóste starcie tych zawodniczek. Na razie Chorwatka prowadzi w bilansie spotkań 3-2. Trzech setów do awansu potrzebowała Aryna Sabalenka. Rozstawiona z numerem 6 Białorusinka przegrała pierwszego seta z Su-Wei Hsieh, ale później odwróciła losy spotkania i ostatecznie triumfowała 5/7, 6/1, 7/5.

W drugiej rundzie Adelaide International (pula nagród $782,900) jej rywalką będzie Bernarda Pera, która okazała się mocniejsza od Barbory Strycovej. Na zwyciężczynię tego spotkania w ćwierćfinale czeka już Simona Halep. Turniejowa 2 po dość wyrównanym pojedynku odprawiła Ajlę Tomljanovic 6/4, 7/5.